2011. március 7., hétfő

Március 7. - Március 10.

Kendo hétfő:

Kezdő

Hálistennek 4 új taggal bővült a kezdőcsoport. Ahogy az lenni szokott, Hunor sensei segítségével járást, tartást, és alapvető reiho motívumokat tanultak. Szó esett a shinai és a bokuto esetén eltőrő tenouchiról, ez később is fontos jelenség - például kata gyakorlásnál -, amivel számolni kell. A csoport haladó része a szokásos kote-men-do vágások végtelen kombinációs formáit gyakorolta, majd a kaeshi technikát. Fontos szempont kaeshi technikák végrehajtásánál, hogy mindig legyen elég helyünk hárítás után, hiszen a támadásunkat készítjük elő. A közös gyakorlás egyik másik sarokpontja, hogy figyeljünk egymásra, idézem " Az aggresszió mértéke addig terjedjen, hogy a shinai azért megálljon a másik fejénél :)".

Ezt követően 4 páncélos motodachi segítségével shomenuchi, és kirikaeshi gyakorlás következett; a gyakorlás során elengedhetetlen a megfelelő és hosszú kiai, hiszen anélkül darabos lesz, szétesik a mozdulatsor (mindamellett rosszul gyakorolni nyilvánvalóan felesleges).

A résztvevők száma 14 fő volt.

(írta: Vincze S.)

Páncélos

Rendkívül izgalmas edzésnek voltunk tanúi, igazi technika demonstráció zajlott. Bemelegítés után a megszokottól eltérően kihon geiko volt; 3 sorban egymást követve jogeburi, jogeburi váltott lábbal és tenouchival, nanameburi, shomenuchi, sayumen és sayudo gyakorlás volt. Ezt követően párokban choyaka suburi, sayumen, sayudo, men kaeshi do egyenes lépéssel, men kaeshi do oldalra lépéssel, és egy érdekes men kaeshi do-do vágáskombináció volt, minek során a men vágás hárítása után az úgymond sima do vágás után egy gyaku do-t is vágnak, majd annak befejezésével lépnek vissza a kiindulási pozícióba.

Mentsuke után párokban kirikaeshi gyakorlás, shomenuchi gyakorlás, valamint debana men gyakorlás volt. Uchikomi következett, pár egészenkemény sorozattal, majd zárásként T betűsöknek uchikomi, haladóknak jigeiko volt.

Az edzés egyik alapgondolata volt, hogy a furikaburira figyelni kell (ne essen be a shinai hátralendítésnél), kirikaeshi alatt pedig a pontos légzés fontos. Debana technikáknál kivételesen fontos az időzítés, a 'távolság-ritmus-shinai középvonalban elfoglalt helyzete' hármas egysége az, amire figyelmet kell fordítani.

A résztvevők száma 24 fő volt.

(írta: Vincze S.)

Nincsenek megjegyzések: